spodní prádlo

spodní prádlo

dámské a pánské spodní prádlo
Elegantní spodní prádlo:
VIP prádlo

VIP prádlo

VIP prádlo
+420 734 594 516

Podprsenky

Vyztužená podpr

Vyztužená podpr

Vyztužené podprsenky

Vyztužené

Korzetové podpr

Korzetové podpr

Korzetové podprsenky

Korzetové

Push-Up podprse

Push-Up podprse

Push-Up podprseky

Push-Up

Kalhotky

Brazilky, kalho

Brazilky, kalho

Brazilky, dámské spodní kalhotky

Brazilky

Klasické kalhot

Klasické kalhot

Klasické dámské kalhotky

Klasické

Stahovací kalho

Stahovací kalho

Stahovací dámské kalhotky

Stahovací

Košilky

Noční košilka

Noční košilka

Noční košilka, dámské sexy prádlo

Noční

Spodní košilka

Spodní košilka

Spodní dámská košilka

Spodní

Plavky

Dámské plavky

Dámské plavky

Dámské plavky Push_Up

Push-Up

Vyztužené plavk

Vyztužené plavk

Dámské plavky s vyztuženými košíčky

Vyztužené

Pánské plavky

Pánské plavky

Pánské plavky

Pánské

Dámské body

Dámské body

Dámské body

Dámské spodní body

Podvazkové pásy

Podvazkový pás

Podvazkový pás

Podvazkový pás, erotické spodní prádlo

Korzety

Dámský korzet

Dámský korzet

Dámské elegantní korzety

Dámské župánky

Dámské župánky

Dámské župánky

Dámské sexy župánky

Pyžama

Dětské pyřamo

Dětské pyřamo

Dětská pyžama

Dětská

Dámské a pánské

Spodní prádlo
Spodní prádlo je neodmyslitelnou součástí každého z nás. Je to druh oblečení, bez kterého si svůj den již neumíme představit. Trh nám nabízí nepřeberné množství druhů a materiálů, ze kterých si vybere opravdu každý, pro opravdu každou příležitost od sportovního spodního prádla, přes běžné nošení až po erotické a rafinované kousky. Pojďme se na tento kousek oblečení podívat blíže.
woman-1382701_960_720.jpg

Druhy spodního prádla

Dámské a pánské prádlo určené pro horní část těla od krku po pás

Podprsenka


je druh dámského spodního prádla zahalující, podpírající a modelující prsa. Za předchůdce podprsenky je považován korzet (šněrovačka), který vlastně kombinuje funkci podprsenky a podvazkového pásu. První patent na podprsenku získala v roce 1889 Francouzka Herminie Cadolle, ale za skutečnou vynálezkyni bývá považována Marie Phelps Jacobová, která ji vyrobila v roce 1913 a v následujícím roce - 3. listopadu 1914 si ji nechala patentovat

Základní typy dámských podprsenek jsou:

Push-up
jejím účelem je zvětšit prsa o jednu až dvě velikost. Patří mezi vyztužené podprsenky, jejíž spodní část obsahuje vycpávky, které zvednou prsa a dělají plnější dekolt. Jako první uvedla na tuto podprsenku na trhu společnost Wonderbra.
Super push-up
zvedne velikost prsou až od 2 až 3 čísla
Vyztužená podprsenka
má košíčky vyztužené několika vrstvami měkkého materiálu, aby pevně držely tvar poprsí. Jejím úkolem je plně zahalit prsa a dát jim správný tvar.
Plunge podprsenka - Dekoltka – Decoplunge
Je ušita tak aby vpředu měla mezi košíčky velmi nízký střed. Je určená do šatů a topů s hlubokým výstřihem. Ženy s velkými prsy ji mohou nosit pod plavkami.
Bezešvá podprsenka
nemá žádné vycpávky, výztuže ani kostice pro podporu prsou, ale některé svým materiálem a střihem dokáží zajistit podporu, jako podprsenky s výztuží. Bývá využívána nejvíce ženami s menšími prsy.
Sportovní podprsenka
Má za účel podporovat prsa při fyzické zátěži, nejčastěji sportu. Je mnohem robustnější než klasická podprsenka. Jejím hlavním účelem je minimalizovat pohyb prsou, zmírnit nepohodlí a snížit potenciální poškození vazů hrudníku.
Podprsenka s kosticemi
Jedná se o druh podprsenky, který má všité kostice (dříve byly dělané z drátu, nyní je materiál většinou z plastu). Ty jsou všity do podprsenky podél spodní části prsů až k místu mezi prsy. Kostice tak oddělují prsa a dodávají jim kvalitní podporu a tvar. Jsou vhodné pro ženy s větší poprsím.
Podprsenka bez kostic
nemá v košíčkách všité kostice a je určena pro domácí nošení či pro mladé dívky, kterým teprve rostou prsa a nepotřebují takovou podporu.

Bardotka - Half cup
Vyznačuje se speciálním střihem košíčků, které jsou níže sestřižené a ve vrchní části rovné. Half cup má většinou boční kostice, které zaručují pevné držení prsou i po odepnutí ramínek. Některé z těchto podprsenek mají i silikonový pásek z vnitřní strany obvodu, který zabraňuje sklouznutí podprsenky z těla.
Dámská podprsen

Dámská podprsen

Dámská podprsenka

Nátělník


přiléhavé dámské i pánské prádlo s dlouhými rukávy. Jedná se o oděv bez límce vyrobený z lehkých materiálů a používá se jako spodní prádlo pod košili, nebo jako vrchní oděv v případě teplého počasí Materiálem pro výrobu jsou většinou bavlna nebo umělá vlákna. Nátělníky určené jako spodní prádlo se vyrábějí většinou bílé, jako vrchní oděv jsou často barevné, batikované či s potiskem

Tílko


přiléhavé pánské i dámské prádlo bez rukávů, viz, nátělník

Košilka


volné dámské prádlo s úzkými ramínky, nosí obvykle ženy. Původně vznikla z negližé datovaného do doby rokoka. Jednalo se o méně formální společenské oblečení, ve kterém dámy přijímaly své hosty. Jde o druh luxusního elegantního dámského prádla, které zvýrazňuje ženskost

Dámské a pánské prádlo určené pro horní celý trup

Overal na spaní


Jedná se o dámské i pánské či dětské přiléhavé prádlo s dlouhými rukávy a nohavicemi. Charakteristickým znakem overalu je, že je tvořen jedním kusem oblečení (na rozdíl od pyžama) a neobléká se přes hlavu (na rozdíl od noční košile). Vyrábějí s krátkými rukávy a nohavicemi ale i s dlouhými rukávy a nohavicemi.

Body


Dámské přiléhavé prádlo s dlouhými nebo krátkými rukávy, bez nohavic, nosí ho obvykle ženy. Bývá většinou z krajkového či elastického materiálu těsně přiléhající na kůži. Dámské body může být velmi rafinované ve svých detailech a na trhu naleznete velké množství variací. Body zakrývá zásadní část povrchu těla, proto je naprosto nezbytný vhodný materiál.

Kombiné

Je vlastně spojení košilky a spodničky v jednom kusu prádla. Lidově řečeno jedná se o prodlouženou košilku, nosí ji obvykle ženy.

 

Dámské a pánské prádlo určené od pasu dolů, oblékané zdola, přes nohy:

Kalhotky


přiléhavé a lehké prádlo pro oblast sedu, někdy i části stehen, nosí obvykle ženy. Kalhotky se obvykle skládají z elastického pásku, dále pruhu látky, který má za úkol zakrýt rozkrok, a páru otvorů pro nohy, které jsou stejně jako pásek často vyrobeny z elastického materiálu. Předchůdce dnešních dámských kalhotek datujeme do 16. století. Kalhotky byly tenkrát mnohem delší než v současnosti, dosahovaly až ke kolenům. Kalhotky ale nebyly výbavou běžných žen, ale prostitutek. Zámožné ženy v těchto dobách nosily delší košile, které se mezi nohama v době menstruace zavazovaly. Kalhotky se v současné podobě objevily v první polovině 20. století.

Základní typy dámských kalhotek jsou:

Klasické dámské kalhotky
střižené do pasu nebo pod pupík a pokrývají celý zadeček, a jsou buď ve variantě klasické s rozšířenými boky, nebo vysokým výkrojem, ty jsou nižší
Bikiny
střižené od beder, většinou nemají nohavičku nebo je velmi krátká. V pase mají elastické pásky nebo krajky. Bikiny jsou nejrozšířenějším typem kalhotek a nosí je ženy opravdu po celém světě. Za vynálezce bikin v moderním pojetí je považována dvojice Francouzů - inženýr Louis Réard) a návrhář Jacques Heim. Své jméno získali podle atolu Bikini, části Marshallových ostrovů v Tichém oceánu, na němž čtyři dny před přehlídkou proběhl americký jaderný pokus. Název měl symbolizovat „atomový výbuch“ ve světě dámské plážové módy a v přeneseném slova smyslu i množství použitého materiálu.

Tyto dámské spodní kalhotky mají obrovskou spoustu dalších variací:

Monokiny
Tankiny
String bikiny
T-back
V-kiny
Mikrokiny
Šortky

 
dámské kalhotky

dámské kalhotky

dámské kalhotky, tanga, brazilky, plavky
Hipster kalhotky
Mají styl klasických kalhotek, ale střižené jsou od beder, vždy se sníženým pasem. Jsou střižené buď rovně, nebo do písmene V, s výkrojem na stehnech nebo s krátkou nohavičkou.
Tanga
jsou střižená od beder nebo od pasu a vždy mají výkroj na stehnech. Mezi hýžděmi mají tenký proužek látky nebo šňůrku. Jsou to dámské kalhotky, které nezakrývají hýždě a v zadní části je proto minimální množství tkaniny. S přední části je spojena pruženkami kolem pasu a úzkým pruhem tkaniny nebo pružnými šňůrkami mezi hýžděmi.

Dámská tanga se dále rozčleňují na několik typů:

Klasická tanga
G-string
V-string
T-back
T-front
C-string
Zeštíhlující kalhotky
speciální typ kalhotek, které byly vytvořeny za účelem zeštíhlujícího efektu. Materiály jsou hrubší a pevné, většinou elastické směsi, obsahující zejména nylon, doplněný bavlnou. Kalhotky mohou sahat až nad pas.
Boyshorts kalhotky
jsou jemnější podobou pánských šortek - trenýrek, přiléhají k tělu a jsou střižené od pasu vždy s nohavičkou.
Thonga
Jedná se o bederní kalhotky, které mají na zadní části proužek látky mezi hýžděmi.

Podvazky


Mají udržet punčochy na nohou ve stejné poloze, zamezuje tomu, aby punčocha sjela dolů. Jedná se v podstatě o gumový kroužek, popřípadě gumový kroužek s krajkou, obepínající nohu, který je přetažen přes punčochu a drží ji na stehně. Podvazek se začal masově rozšiřovat na začátku 20. let, především jako erotický symbol. Nemalou zásluhu na tom měly tanečnice kankánu

Korzet


oděvní součást ženského prádla, kombinující funkci podprsenky a podvazkového pasu, často také stahující břicho. Nejrozšířenějším a nejznámějším použitím korzetu je stažení těla z estetických důvodů pro dosažení módních křivek. Pro dámy je obvyklé stažení pasu, čímž zároveň dochází k zdůraznění hrudníku a boků. V některých módních obdobích se naopak korzety používaly pro dosažení rovného „válcovitého“ tvaru těla, stahovaly se tedy především boky a hrudník. Korzety obvyklé délky končí nad pánevní kostí a nabízejí naopak větší volnost pohybu. V některých případech korzety sahají až na kolena. Dalším typem jsou korzetové pásy, které kryjí pouze oblast pasu.
Korzety se nosily už v dobách neolitu. V této době nosily ženy okolo pasu obruče, které jim zmenšovaly velikost v pase. Také se tyto ženy předháněly v tom, která nasadí obruč s menším průměrem. Korzet jako spodní prádlo má své kořeny v Itálii, ale byl představen ve Francii začátkem 16. století, kde byl ženami francouzského soudu přijat.
Dámský korzet

Dámský korzet

Dámský korzet, podvazky

Spodky


Tímto slovem se většinou označuje pánské spodní prádlo,

Slipy


přiléhavé pánské spodní prádlo pro oblast sedu bez nohavic, podobné dámským kalhotkám, jen s vyboulením v přední části. Mají tvar písmena V. Slipy se v dnešní podobě začaly vyrábět v roce 1935 v Chicagu jako alternativa suspenzoru. Slipy totiž udrží pánské genitálie v relativně fixované poloze. Brzy se rozšířily po celém světě pro svou jednoduchost a funkčnost.

Pánské slipy se vyrábí v mnoha provedeních:

S push-up efektem
S anatomickým váčkem
S klasickým váčkem
Nízkého střihu
Vysokého střihu

Boxerky


přiléhavé pánské spodní prádlo pro oblast sedu s delšími nohavičkami. Bývají pružné, často jsou tvořeny s gumou, na které bývá nápis značky či jiný motiv. Boxerky se mohou dělit na boxerky s dlouhou nohavicí, klasickou (střední) nohavicí, či s menší nohavicí.
Boxerky byly poprvé propagovány designérem Johnem Varvatosem mezi roky 1990 až 1995 během jeho kariéry u módní značky Calvin Klein.

Trenýrky


volné pánské spodní prádlo pro oblast sedu a části stehen. Trenýrky jsou pohodlným mužským prádlem, ale příliš se nehodí pro sportovní aktivity. Neměly by se taktéž nosit pod upnuté kalhoty. Pro svou vzdušnost používají někteří muži trenýrky jako součást pyžama nebo jako domácí oděv.  Již staří Římané nosili pod tógou ekvivalent trenýrek. Z pozdější doby je známo, že v USA před Občanskou válkou se nosily nízko posazené trenýrky z vlněného flanelu. Trenýrky a slipy se vrátily na výsluní módy ve 30. letech 20. století. V té samé době bylo vyráběné prádlo s gumou v pase, které tak lze nazývat pravými trenýrkami. V roce 1930 se začaly vyrábět slipy. Inovativní byl rok 1934, který vnesl do designu spodního prádla větrací otvor. Zprvu se jednalo o otvor šikmý, později se ujal i kolmý otvor. V roce 1936 byl zaveden poklopec s příčným otvorem.

Podvlékačky - Jégrovky

volné nebo přiléhavé prádlo s dlouhými nohavicemi proti chladu, pojmenované po pletárně Gustav Jäger.

Kamaše


přiléhavé jemné pletené prádlo dlouhými nohavicemi, dole neuzavřené. V současnosti se jedná o dámské i pánské prádlo. V minulosti bylo považováno za mužské oblečení. Především muži z nižších společenských vrstev, kteří si nemohli dovolit vysoké kožené holínky a také příslušníci pěchoty, neboť vysoké jezdecké boty nejsou vhodné na dlouhé pochody. Kožené kamaše byly velmi tenké a podobaly se dnešním legínám, avšak vyráběly se také levnější plátěné verze. V pozměněné podobě se kamaše ujaly v 18. století, kdy tvořily nedílnou součást výstroje vojáků. Na přelomu 19. a 20. století se kamaše zkrátily a staly se z nich spinky. Další rozmach kamaší nastal v 80. letech 20. století, kamaše se však oproti minulosti velmi zkrátily a vypadaly spíše jako svrchní podkolenky.

Označení kamaše se tím pádem může vztahovat na:

Turistické návleky, kryjící nárty, kotníky a lýtka
Spinky neboli psí dečky, doplněk zejména vojenské obuvi, který kryje nárty, kotníky popřípadě i lýtka
Legíny, přiléhavé kalhoty
Kamaše

Kamaše

Kamaše, legíny, psí dečky

Punčochy


přiléhavé dámské prádlo s dlouhými nohavicemi chránícími i spodní část nohou, dole uzavřené. Punčochové kalhoty se vyrábějí se zesílenou či nezesílenou špicí či sedem, s malým klínkem, klínem či bez klínu. Staří Římané si na nohy navlékali dlouhé pruhy kůže, nebo tkané látky. Pletené punčochy znali i starověcí Egypťané podle objevů v hrobkách z 3.-6. století n. l. Pro rozšíření punčoch bylo významné 17. století, kdy Angličan William Lee vynalezl pletací stroj využívající systém jehel k pletení punčoch. Další anglický vynálezce, William Cotton, tento stroj o dvě stě let později zdokonalil a punčochy se začaly masově šířit po celém světě. Po druhé světové válce se nylonové punčochy rozšířily po celém světě.[3]
Do punčoch se ve druhé polovině 20. století začalo přidávat vlákno Lycry a punčochy byly ještě více pružnější.

Dámské punčochy dále dělíme:

Do podvazkových pásů
Samodržící s krajkou či lemem
Punčochové kalhoty
Formující punčocháče

Spodnička


volné prádlo sukňového střihu, nosí obvykle ženy. Viz negliže

 

Erotické prádlo


je samostatným druhem spodního prádla, které je určeno ke zvýšení sexuální touhy. Toto spodní prádlo je zpravidla využíváno ženami, ale objevuje se i tento typ prádla určený pro muže. Toto prádlo se začalo používat v 19. století, jednalo se o kalhotky, které používaly při tanci tanečnice, lákaly tím hosty na své představení. Používaly je také prostitutky. Spodní prádlo se do té doby prakticky nepoužívalo a až příchod 1. světové války rozšířil kalhotky po Evropě. V té době se začaly objevovat i tanga a to hlavně na ženách, které nechtěly schovávat svá krásná pozadí.

 
V našem e-shopu VIP-pradlo.cz vám nabídneme kvalitní značkové spodní prádlo, plavky, pyžama, župany a volnočasové oblečení. 95 % spodního prádla skladem.

Najděte si chvilku a doplňte svou sbírku prádla o nové oblíbené kousky >>VÍCE ZDE<<
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one